Babana Hotel
Babana Hotel

Babana Hotel COVID-19

Babana Hotel

COVID-19

Değerli misafirlerimiz,

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs - Covid 19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde en büyük önceliğimizin siz misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlını korumak olduğunu bilmenizi isteriz.

Sürecin başlangıcından itibaren T. C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, konu ile ilgili ulusal ve uluslararası tüm bilgi akışını takip ederek, bu süreci etkin yönetebilmek adına atılacak adımları belirlemekteyiz. Bu bilgilerin ışığında hazırladığımız, önlemleri ve tedbirleri kapsayan ‘Paloma Group Covid 19 Hijyen ve Yönetim Kılavuzu’ muzu incelemek isterseniz, bizlerden temin edebilirsiniz.

Bununla beraber aldığımız tedbirleri genel hatlarıyla, sizlerle kısaca paylaşmak isteriz;

  • Covid-19 ve hijyen uygulamalarına yönelik plan hazırlanmış olup, bu plan çerçevesinde otel bünyesindeki tüm departman ve birimler için izlenecek prosedürlere ilişkin protokoller hazırlanmıştır.

 

  • Tüm departmanlarımızda ilgili personelimizin vücut ısıları ölçülmekte ve kaydedilmektedir, çalışma esnasında tek kullanımlık maske ve eldiven kullanmaktadırlar ve bu durum ilgili departman amiri tarafından denetlenmektedir.

 

  • Otelimizde bulunan iç ve dış alanlar, genel alanlar, iskele alanı, lobi, genel tuvaletler, restoran, bar, mutfak, departman ofisleri düzenli aralıklarla ULV ilaçlama makinesi ile dezenfekte edilmekte ve kaydı tutulmaktadır.

 

  • Ana girişlerde misafirlerimiz ve personelimiz için dezenfektan ve tıbbi malzeme tedarik edilmektedir.

 

  • Otel içerisinde yoğunluk olabilecek alanlarda  sosyal mesafeyi belirten düzenlemeler yapılmıştır, oturma alanları ve mobilyalar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir.

 

  • Odalarımız temizlik başlamadan önce ULV ilaçlama makinesi ile dezenfekte edilmektedir, oda temizliğinde tek kullanımlık, kullan at temizlik bezi ve materyalleri kullanılmaktadır. Sert zemin yüzeyleri, klima menfez kapakları, tüm banyo ekipmanları ( klozet, rezervuar, tuvalet fırçası, tuvalet kâğıtlığı, ayna, duşakabin, lavabo, bataryalar, duş başlığı, duş hortumu, kapı kolları, havalandırma ünitesi ) ilgili kimyasallar ile dezenfekte edilmektedir.

 

  • Restoran ve bar alanında kullanılan malzemeler düzenli aralıklarla dezenfekte edilmektedir ve misafirlerimizin kullanmış olduğu bardak ve diğer malzemeler her kullanım sonrası yıkama makinesinde dezenfekte edilmektedir.

 

  • Satın aldığımız ve tedarik ettiğimiz ürünler Sağlık Bakanlığı onaylı ve sertifikalı tedarikçilerden temin edilmektedir.

 

  • Maske, eldiven ve diğer tıbbi malzemeler için ayrı çöp kovaları tesis içerisinde tedarik edilmiştir, tıbbi malzemeler için bu çöp kovalarını kullanmanızı rica ederiz.

Uygulamalarımızı güncellemeye devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

İnanıyoruz ki;

" Böyle bir süreçte özverili olmak, paylaşımda bulunmak ve işbirliği en iyi çözüm olacaktır. "

Saygılarımızla

Babana Hotel